29-те точки на Мичъл помагат на Кавалиърс да победи Селтикс със 118-94, равенство в серията по 1 мач за всеки
AP News | 2024-05-10 | 03:48:18

БОСТЪН (AP) — Донован Мичъл отбеляза 29 точки, Евън Мобли имаше 21 точки и 10 борби, а Кливланд Кавалиърс победиха поставеният на първо място Бостън Селтикс със 118-94 в четвъртък вечерта, за да изравни своите серии от плейофите във втория кръг с по един мач.

Две нощи след загуба с 25, като Мичъл вкара 33, но получи малка помощ, Кавалиърс спечелиха преднина през третата четвърт и отговориха със собствен удар. Мичъл вкара 16 в третия, като вкара три поредни коша в началото на четвъртия, включително тройка от 28 фута, която го накара да свие рамене, докато се връщаше назад в защита.

Джейсън Тейтъм вкара гол 25 за Бостън, а Джейлън Браун добави 19 точки. Но Дерик Уайт, чиито 25 точки в мач 1 помогнаха на Селтикс да победят със 120-95, успя да вкара само 10 точки, като пропусна седем от осемте си опита за 3 точки.

Серията се премества в Кливланд за игрите 3 и 4 в събота и понеделник, с връщане до Бостън за игра 5 в сряда.

Карис Левърт вкара 21 от резервната скамейка за Кливланд, удряйки скок в средата на четвъртата четвърт, което даде на Кавалиърс преднина от 20 точки и започна парад от фенове към изходите. Много от тези, които останаха, започнаха да освиркват.

Минута по-късно, след като Селтикс пропуснаха нова тройка – те бяха общо 8 за 35 от далечна дистанция – LeVert направи layup и извади груб фаул от Tatum. Това беше мач с 25 точки и треньорът на Бостън Джо Мазула изпразни пейката си.

J.B. Bickerstaff от Кливланд го последва скоро след това, като даде малко почивка на Мичъл, който изигра най-високите 37 минути във вторник вечерта, но беше на пейката за серията 10-2 на Селтикс, за да започне четвъртата, която отвори мача.

Мичъл отбеляза четири от петте си опита за 3 точки през третата четвърт, за да помогне на Кливланд да увеличи преднината си до 14 точки.

Центърът на Селтикс Кристапс Порзингис пропусна третия си пореден мач заради разтегнат мускул на прасеца. Мобли започна в центъра на мястото на Джарет Алън, който пропусна пет поредни мача с натъртени ребра и достигна плейоф в кариерата си с висок брой точки.

Мобли вкара 11 през първата четвърт, когато Кавалиърс бързо изостанаха с девет – създавайки настроението на втори пореден удар. Но Кливланд избяга с 11 поредни точки – осем от LeVert. Бостън излезе напред с осем във втората, преди Кавс да го пратят на полувремето, равно.

Тейтъм имаше 16 точки, шест борби и четири асистенции на полувремето, а Мобли имаше 15, седем и пет.